UA | EN
Де пройти тестування
alt
Лікування
На сьогоднішній день вакцини чи ліків від ВІЛ-інфекції не існує.
Існують АРВ препарати (антиретровірусні препарати) – ці ліки не вбивають вірус, але вони попереджують руйнування імунної системи людини, допомагають уповільнити розвиток ВІЛ-інфекції і знизити вміст кількості ВІЛ в організмі.
alt
Розвиток ВІЛ-інфекції в організмі людини та симптоми:
alt alt
alt alt
Стадія гострої інфекції
Імунна система людина збирає ресурси для того, щоб дати відсіч вірусу.Симптоми на цій стадії можуть бути такими: підвищення температури, збільшення лімфатичних вузлів, може спостерігатись біль у м’язах, горлі, слабкість, пітливість, плямистий висип на шкірі. Інколи ця стадія протікає без симптомів взагалі. Вона завершується відновленням самопочуттям, тому що імунній системі вдається частково взяти інфекцію під контроль. Тривалість стадії – 4-6 тижнів.
alt alt
Безсимптомна стадія
ВІЛ-інфікований почуває себе здоровим, але вірус продовжує розмножуватись руйнуючи клітини імунітету. Ресурси організму протягом певного часу дозволяють поповнювати запас втрачених клітин. Середня тривалість стадії – 8 років, але відомі випадки і значно довшого часу (15 років і більше).
alt alt
Стадія первинних клінічних проявів
Імунна система вже не може працювати як раніше. Виникають перші серйозні симптоми захворювання, наприклад, збільшення лімфовузлів, втрата ваги, підвищення температури, слабкість. Можуть виникати перші ознаки інших інфекцій та хвороб на фоні зниження імунітету.
alt alt
СНІД
Рівень клітин імунітету досягає критично низької позначки. На цій стадії виникають тяжкі ускладнення, загострюються хвороби та інфекції, можуть розвиватись злоякісні пухлини та ураження нервової системи. Середня тривалість – 16 місяців.
Що таке АРВ (антиретровірусна терапія)?
alt
Коли призначають АРВ?
  • АРВ-терапія призначається не одразу, коли виявили ВІЛ-позитивний статус.
  • Її призначають, коли кількість CD4 становить не більше 500 клітин на 1 мл крові, тобто іде значне послаблення роботи імунної системи людини.
alt
Прийом ліків
  • АРВ-терапія дає позитивні результати, якщо суворо дотримуватися режиму лікування і приймає ліки протягом усього життя!!!
  • Своєчасне звернення за медичною допомогою підвищує ефективність лікування, яке включає не тільки призначення ліків, але й консультування та підтримку людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.
alt
АРВ (антиретровірусна терапія)
  • Це ефективне застосування, як правило, трьох медичних препаратів одночасно, щоб боротися з ВІЛ-інфекцією на різних стадіях розвитку самого ВІЛ.
  • Застосування АРВ-терапії дозволяє ефективно гасити не тільки наявний в організмі різновид вірусу, а й його мутантні форми, що з'являються під час хвороби.
alt
Скільки це коштує і де купити?
  • В Україні АРВ-терапія є безкоштовною.
  • Лікар призначає АРВ індивідуально кожному пацієнту відповідно до його стану здоров’я. Для цього необхідно звернутися до регіонального відділення СНІД-Центру.
Постконтактна профілактика
це короткочасний (4 тижні) курс прийому АРВ-препаратів для зменшення вірогідності розвитку ВІЛ-інфекції після контакту, пов'язаного з ризиком інфікування ВІЛ.
Постконтактна профілактика призначається в таких випадках:
alt
При ризику зараження на робочому місці:
alt
При ризику зараження на робочому місці:
alt
В таких випадках необхідно звернутися до медичної установи протягом перших 36 годин від моменту ризикованої ситуації
ДО НАСТУПНОГО МОДУЛЮ
Правильна відповідь
Неправильна відповідь
ТАК
НІ
ДАЛІ
alt alt
Почуваєшся захищеним?
Чи є в тебе ризики інфікуватись ВІЛ у повсякденному житті?
ПРОЙТИ ТЕСТ alt alt alt